background

Zestaw głośnomówiący w samochodzie - zasada działania i montaż

Czerwiec 2019

Względem prawa nie można używać telefonu komórkowego trzymając go w dłoni w trakcie kierowania pojazdem. Mimo to, można pozwolić sobie na wiele ciekawych rozwiązań. Nowsze samochody są wyposażone w radia Bluetooth, jednak starsze modele niestety nie. Można sobie z tym poradzić w prosty sposób, zaopatrując się w zestaw głośnomówiący do samochodu.

Każdy kierowca zdaje, a przynajmniej powinien sobie zdawać sprawę z tego, że rozmawianie przez telefon trzymając urządzenie przy uchu jest nielegalne i podlega karze. Policjant przyłapawszy winnego kierowcę ma obowiązek nałożyć na niego mandat w wysokości 200 zł, ale nie tylko, bo kierowca wyjdzie z tej sytuacji 'bogatszy' o 5 punktów karnych. Tymczasem zestaw głośnomówiący nie dość, że jest bardzo wygodny, to przy tym wszystkim jego cena nie jest wysoka – najczęściej znacznie niższa niż wysokość jednorazowego mandatu.

Jak zamontować zestaw głośnomówiący?

W przypadku zestawu montowanego na stałe warto jest skorzystać z pomocy fachowca, ponieważ przez przypadek można uszkodzić swój samochód. Demontaż takiego zestawu będzie trudny, jednakże jakość odbywanych rozmów jest lepsza. W tym przypadku zestaw należy zsynchronizować z radiem.

W przypadku połączenia zestawu z telefonem sprawa jest prosta – odbywa się to tak samo, jak w przypadku każdego innego urządzenia Bluetooth. 

W przypadku parowania zestawu z telefonem sprawa jest identyczna, jak powyżej. Kiedy użytkownik zmienia samochód, wystarczy odczepić zestaw i przenieść go do nowego pojazdu, co jest niemożliwe w przypadku zestawów montowanych na stałe.