background

Ranking 5 uchwytów do telefonu - analizujemy zalety i wady

Czerwiec, 2019

W dzisiejszych czasach nie można sobie wręcz poradzić bez nowych technologii, zwłaszcza smartfonów. Dosłownie każdy człowiek korzysta z takiego urządzenia. Co jednak, kiedy dana osoba dziennie spędza kilka godzin za sterami swojego samochodu. Brak dostępu do telefonu może być utrudniony, a warto wiedzieć, że smartfona nie można trzymać w swoich dłoniach, a niedostosowanie się do tego przepisu grozi grzywną 200 zł i nałożeniem na kierowcę 5 punktów karnych.

Jeżeli jednak kierowca chce w bezpieczny sposób zyskać dostęp do swojego telefonu podczas jazdy samochodem, musi się zapatrzyć w uchwyt samochodowy do telefonu.

Zazwyczaj rozróżnia się dwa rodzaju tego typu gadżetu – pod względem montowania. Najpopularniejszym zdaje się jest uchwyt na telefon zaopatrzony w przyssawkę, która z kolei jest przytwierdzana do przedniej szyby samochodu. To wygodne rozwiązanie, gdzie od telefonu użytkownika dzieli niemała odległość, sprawdza się to jednak w przypadku korzystania z nawigacji GPS, gorzej w przypadku np. zmieniania odtwarzanej muzyki.

Drugim rodzajem są uchwyty montowane do kratki nawiewu klimatyzacji. W tym przypadku telefon będzie się znajdował znacznie bliżej kierowcy, jednak korzystanie z nawigacji będzie utrudnione, ponieważ kierujący będzie musiał spuszczać wzrok z jezdni.

Zastanawiasz się, jaki uchwyt sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku? Różnorodność tego typu produktów na rynku może utrudniać wybór – dlatego stworzyliśmy ranking, który być może pomoże Ci w poszukiwaniach!

TOP 5 uchwytów do telefonu

  • Image

Blue Star Oval 27

39,90 zł 27,90 zł

Na sam początek zestawienia ląduje produkt najbardziej uniwersalny. Dlaczego? Posiada on giętką „szyjkę”, dzięki której można z łatwością dostosować idealny kąt, pod jakim będzie znajdował się telefon. Uchwyt montuje się na szybie, jednak w zestawie znajdują się także elementy do montowania na kratce nawiewu. Warto mieć na uwadze to, że ładowanie może być utrudnione przez zabezpieczenie podtrzymujące telefon.

  • Image

Spigen Kuel AP12T

109,89 zł 99,90 zł

Ten uchwyt można montować zarówno na szybie, jak i desce rozdzielczej (nie może ona jednak być skórzana). To rozwiązanie idealne i sprawdzi się w przypadku dosłownie każdego telefonu. Warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od powyższego modelu, ten uchwyt umożliwia swobodne ładowanie telefonu.

  • Image

Baseus Magnetic Air Vent

54,89 zł 49,90 zł

W przypadku tego produktu możliwe jest wyłącznie montowanie w kratce nawiewu. Wyjątkową cechą jest jednak fakt, że telefon będzie trzymany za pomocą magnesów. W zestawie znajdują się metalowe blaszki, które można przykleić do obudowy lub etui na telefon.

  • Image

Spigen Kuel H35

119,90 zł 109,90 zł

Ten uchwyt działa na tej samej zasadzie, co powyższy – jest magnetyczny – jednak ten model można montować na szybie lub na desce rozdzielcze. Posiada wygodne w regulacji ramię.

  • Image

Nillkin QI

109,89 zł 99,90 zł

Najlepszym naszym zdaniem uchwytem jest ten model, ponieważ mimo niewielkiej ceny – może naładować telefon przez technologię ładowania indukcyjnego. Trzeba jednak zaznaczyć, że smartfon musi również posiadać tę funkcję. Uchwyt jest magnetyczny, montuje się go w kratce nawiewu.


© 2019 alsen-startup.pl | Polityka prywatności